قوانین تیکارت

اطلاعیه

ويرايش قوانين تيکارت در تاريخ 1396/05/14 صورت پذيرفته و کليه کاربران تا 30 روز آينده موظف به مطالعه قوانين وب سايت می باشند. بديهی است بعد از بازه زمانی مذکور، کليه کاربران موظف به پذيرش و رعايت قوانين جديد وب سايت می باشند. کليه بندهای ذکرشده در اين صفحات، برداشت نهايی از سياست امنيت اطلاعات تيکارت است که سعی در احترام ميان حقوق ساير کاربران تيکارت و سايت تيکناب و جلوگيری از سوءاستفاده های احتمالی و انجام کلاهبرداری در بستر فراهم شده از سوی تيکارت، تنظيم و تدوين شده است. بر اساس سياست امنيت اطلاعات تيکارت، چنانچه تيکارت تصميم به اعمال تغييرات در سياست امنيت اطلاعات و يا قوانين باشد، میبايست يک ماه قبل از اعمال تغييرات کاربران را از طريق نمايش هشدارها در وبسايت، مطلع سازد. لازم است کاربران نيز هرچند وقت يکبار قوانين را مطالعه کرده و از تغييرات احتمالی مطلع گردند.دسترسی به قوانين همواره از طريق آدرس https://www.tiknab.ir امکان پذير خواهد بود.

قوانین تیکارت

1- سايت تيکناب در ايران مديريت شده و تابع قوانين جمهوری اسلامی ايران است. لذا چنانچه کاربری اقدام به انتقال وجه و يا خريد و فروش محصولات غيرقانونی کند اطلاعات وی به مراجع ذيصلاح ارجاع داده خواهد شد.


2- علاوه بر خريد و فروش موارد خلاف قوانين جمهوری اسلامی ايران در تيکارت، خريد و فروش پول، وجوه مالی و اوراق بهادار (مبادله پول با پول) نيز در تيکارت ممنوع می باشد. به طور مثال دريافت وجه ريالی و يا تومانی درون تيکارت و پرداخت دلاری از طريق تيکارت در تيکارت ممنوع میباشد و در صورت مشاهده، حساب کاربری کاربران خاطی مسدود خواهد شد .


3- استفاده از سرويس تيکارت در پذيرندگانی که دارای مضامين غيرقانونی، مضر، تهديدکننده، توهين آميز، زيان آور، غيراخلاقی، افترا آميز و مبتذل باشد و همينطور سايت هايی که به نژاد، گروه و يا دسته خاصی از مردم توهين کرده باشند مجاز نمی باشد و در صورت مشاهده، شناسه کاربری خاطی توقيف خواهد شد.


4- استفاده از سرويس تيکارت به منظور خريد و فروش غيرقانونی محصولات دارای حق چاپ و نشر (copyright) مجاز نمی باشد و در صورت مشاهده و يا گزارش، شناسه کاربری خاطی متوقف خواهد شد.


5- استفاده از سرويس تيکارت در سايتهای حراج و مزايده غيرقانونی ممنوع می باشد.


6- استفاده از سرويس تيکارت در سايتهای تبليغات کليکی سرمايه گذاری غيرقانونی که با عنوان باکس در اينترنت شناخته شده هستند ممنوع می باشد. (اين ماده قانونی از تاريخ 14 فرودين ماه، بنابر ماده 21 قوانين جرائم رايانهای (بند ه - 6 ) ابلاغ شده و حداکثر تا 45 روز بعد از ابلاغ سايتهای فعال در اين زمينه می بايست نسبت به حذف درگاه تيکارت از سايتهای خود اقدام کنند.


7-استفاده از سرويس تيکارت در پذيرندگانی که اقدام به فروش بدون مجوز فيلم و سريال می کنند و يا سايت هايی که در سامانه ساماندهی نيز ثبت نشده اند غيرمجاز است و در صورت مشاهده، حساب کاربری خاطی، توقيف خواهد شد.


8-استفاده از سرویس تیکارت برای موارد خرید و فروش کالای زیر مجاز نمی باشد:

تمامی موارد منع شده در قانون جرائم رايانه ای کشور
کارتهای بخت آزمايی، قمار و شرطبندی
موارد عبور از فيلترينگ جمهوری اسلامی ايران
هرگونه آموزش هک و نفوذ و دسترسی غيرمجاز
کالاهايی که به نحوی حقوق ناشر را رعايت نمی کنند (خلاف قوانين کپی رايت)
مواد مخدر و روانگردان
مشروبات الکلی و نوشيدنی های سکرآور
انواع سلاح های گرم و سرد
کالاهايی که مبادله آنها دارای مقررات و نظامات خاص است
کالاهايی که برای مصرف کننده خطر جدی در پی دارد
کالاهايی که مبادله آنها طبق قانون ممنوع است
کالاهايی که مبادله آنها مغاير با آداب اسلامی است
کالاهايی که انجام فعاليتهای غيرقانونی را به نحوی تشويق يا تسهيل می کنند
کالاهای قاچاق
کالاهای به دست آمده از ارتکاب جرم يا نقض مقررات کشوری و لشکری


9-انتشار ويروس های اينترنتی به منظور سوءاستفاده از حساب کاربران تيکارت مجاز نيست و در صورت مشاهده با شناسه کاربر خاطی برخورد شده و همچنين موضوع از طريق مراجع قانونی پيگيری خواهد شد.


10- جمع آوری و ذخيره اطلاعات شخصی درباره ساير کاربران برای اهداف تجاری از طريق تيکارت ممنوع است و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.


11- جهت عضويت در طرح مشارکت در خريد و فعال شدن تيکارت ،ابتدا تمامی اطلاعات و مدارک خواسته شده توسط کارشناسان بررسی و سپس تأييد می گردد.


12-استفاده از چند نام کاربری برای يک شخص در تيکارت ممنوع بوده و در صورت مشاهده موارد تخلف، ساير شناسه های کاربری مربوط به شخص خاطی، توقيف خواهد شد.


13- بر طبق سياست امنيت اطلاعات، تيکارت متعهد می شود که از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کند و اين اطلاعات را مخفيانه نزد خود نگه دارد و برای ساير اشخاص فاش نکند. البته به استثنای مواردی که به موجب قانون مجبور به انجام اين کار باشد .


14- تيکارت هيچگاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طريق ايميل درخواست نخواهد کرد. ساير درخواست های تيکارت از طريق تيکت ها و درون وبسايت تيکناب انجام می شود .


15- تيکارت از کاربران خود می خواهد، حتماً شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس tiknab.ir يا آدرس https://www.tiknab.ir ا ست، وارد کنند. اطلاعات اين صفحات، توسط گواهينامه ssl محافظت میشوند و بنابراين برای امنيت بيشتر صفحات با پيشوند https در دسترس کاربران قرار میگيرند. بديهی است در صورت واردکردن اطلاعات در آدرس هايی به جز آدرس های ياد شده مسئوليت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و يا سرقت اطلاعات با کاربر موردنظر است.


16- به سبب جلوگيری از کلاهبردای، هر کاربر در تيکارت امکان واردکردن شماره حساب های خود و شماره کارتهای خود را دارد. کاربران می بايست تنها شماره حساب هايی که به نام آنها است را وارد کنند و تيکارت هيچ مسئوليتی در مورد حساب ها و کارت های متصل با نام افراد ديگر در حساب شخص ديگر نخواهد داشت.


17-انتقال وجه بهصورت داخلی در وبسايت و اپليکيشن تيکناب شامل هيچ هزينه ای اعم از کارمزد يا موارد مشابه نيست. همچنين ورود وجه از طريق هر درگاهی در تيکارت، شامل هيچ هزينه اضافی نبوده و وجه انتقالی عيناً به حساب مقصد، منتقل خواهد شد .


18-در صورت خريد از پذيرندگان مسئوليت تحويل فروش قيمت و بازگشت محصول و کالا به عهده پذيرنده می باشد و تمامی مسئوليت های استفاده از سرويس تيکارت بر عهده ی دارنده ی تيکارت می باشد


19- برای کاربران تيکارت، از زمان درخواست خروج وجه تا زمان واريز به حساب ممکن است زمانی بين 1 تا 24 ساعت سپری شود. اين زمان به سبب اطمينان از صحت تراکنش های ورودی و بر طبق سياست امنيت اطلاعات تيکارت است.


20- در صورت بروز اختلال در تراکنش های تيکارت، تراکنش های ورودی و خروجی تيکارت بر اساس قوانين داخلی بانک های جمهوری اسلامی انجام میشود. يکی از قوانين مهم در اين شبکه امکان بازگردانی وجه انتقالی از اين شبکه تا پايان آن روز است که تراکنش های تيکارت نيز شامل اين قانون می باشند. به سبب اطمينان بيشتر و بر اساس قانون ذکرشده فوق، تيکارت اين اجازه را خواهد داشت که حداکثر تا 24 ساعت از انجام تراکنش چه تراکنشهای ورودی، خروجی و داخلی وجه را به حساب مبدأ برگشت بزند. البته در اين شرايط لازم است تيکارت اطلاعات برگشتی را به صاحب حساب مقصد ارائه کند .


21- پذيرندگانی که از سرويس تيکارت استفاده می کنند، دارای سياست امنيت اطلاعات و قوانين خاص خود می باشند. تيکارت از کاربران خود میخواهد قبل از هرگونه خريد از اين پذيرندگان قوانين و سياست امنيت اطلاعات آنها را مطالعه نموده و سپس نسبت به خريد اقدام کنند. چراکه در صورت سوءاستفادههای احتمالی، مسئوليتی بر عهده تيکارت نيست .


22-اگرچه سياست امنيت اطلاعات تيکارت بر مبنای جلوگيری از سوءاستفاده و کلاهبرداری تدوينشده است و فعاليت ساير کاربران بر اين مبنا ارزيابی میشود، اما تيکارت هيچ مسئوليتی در قبال کلاهبرداریهای انجامشده، توسط کاربران ندارد. چنانچه موردی در اين مبنا به تيکارت گزارش شود به طور مثال انتقال وجه به فروشنده و عدم تحويل کالا از سوی فروشنده چنانچه بعد از انجام گفتگو اختلاف ميان کاربران مرتفع نگردد امکان پيگيری از طريق مراجع قانونی برای طرفين وجود دارد و در صورت درخواست مراجع ذی صلاح اطلاعات طرفين در اختيار آنها قرار داده خواهد شد.


23- تيکارت به شدت با اسپم مخالفت می کند و در صورت مشاهده اسپم از سوی کاربران خود، حساب کاربر خاطی را مسدود می کند. مواردی که از اين نظر برای تيکارت تخلف شناخته میشوند عبارت اند از ارسال لينک های پرداخت تيکارت به صورت اسپم .


24- هرگونه سوءاستفاده از سرويس تيکارت توسط پذيرندگان و يا استفاده ماشينی از سرويس تيکارت، بدون هماهنگی با اين وب سايت ممنوع بوده و در صورت مشاهده با کاربر خاطی، برخورد خواهد شد.


25- هرگونه فعاليت تبليغاتی بر عليه تيکارت ممنوع بوده و در صورت مشاهده حساب کاربر خاطی توقيف خواهد شد. بديهی است تيکارت در صورت توقيف حساب کاربری موظف به تسويه حساب تراکنش های موجود با کاربر می باشد.


26- کاربران تيکارت می بايست هرگونه تغيير تلفن خود را از طريق تيکت به اطلاع سايت برسانند. بديهی است در صورت مشاهده اشکال در تلفن، حساب کاربری خاطی توقيف خواهد شد.


27- هيچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد يا شرکت ديگر را ندارد. بديهی است در صورت تخلف، مسئوليت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد يا شرکت ثبت شده در تيکارت است .


28- کاربر تيکارت که به عنوان پذيرنده فعاليت میکند، موظف است نسبت به ارسال کالا و يا ارائه خدمات فروخته شده از طريق اينترنت رسيد اخذ نمايد و پايگاه داده جداگانه ای جهت نگهداری تأييديه مشتری، در خصوص کالا يا خدمات تحويل داده شده داشته باشد. بديهی است که هرگونه مسئوليت در زمينه کيفيت يا کميت کالای ارائه شده و نيز ارسال آن بر عهده فروشنده است.


29- هر نوع ضرر و زيانی که به هر نحو از سوی پذيرندگان به خريدار و يا از سوی خريدار به پذيرندگان وارد شود میبايست مابين آنها برطرف شود و در صورت عدم حل مشکل، امکان پيگيری قضايی برای طرفين وجود دارد. همچنين چنانچه ضرر و زيانی از سوی هر يک از طرفين به تيکارت وارد شود، زيان دهنده موظف به جبران خسارت است .


30- تيکارت می تواند در هر زمان که به فعاليت يا اطلاعات هويتی کاربری مشکوک شد، حساب کاربر را توقيف و مدارک هويتی و شناسائی بيشتر را از کاربر درخواست کند. پس از ارسال مدارک درخواست شده، تيکارت به آزاد سازی حساب کاربر و اجازه دسترسی به فعاليت در تيکارت ملزم می باشد .


31- کاربران می توانند در صورت عدم تمايل به فعاليت، حساب کاربری خود در تيکارت را بنا به خواست خود متوقف کنند. تيکارت کاربر موردنظر را توقيف می کند اما از پايگاه دادههای خود حذف نمی کند. اين کار به منظور نگهداری جزئيات کاربران و تراکنش های آنها، انجام می شود .


32- تیکارت اجازه دارد،کاربرانی که خلاف قوانین فوق را اجرا میکنند متوقف کرده و تصمیم گیری نهایی در مورد حساب و موجودی آن را به صراحت به کاربر متخلف اعلام نماید.


33- تيکارت از کاربران خود می خواهد، چنانچه قوانين فوق را قبول دارند نسبت به عضويت در سايت اقدام کنند و چنانچه مايل به ادامه فعاليت نيستند درخواست ابطال تيکارت خود را از طريق گزينه ی (ابطال تيکارت) در اپليکيشن اعلام نمايند. چنانچه در رابطه با قوانين سايت سؤالی داريد از طريق بخش تماس با ما و يا با شماره تلفن 55236734 - 051 ارتباط برقرار کنيد و يا اينکه از طريق آدرس: خراسان رضوی،شهرستان کاشمر،بلوار گلستان،گلستان 14 پلاک 1 با تيکارت مکاتبه نماييد .


34- قيمت ونحوه پرداخت مبلغ مطابق تعرفه سايت به آدرس اينترنتی آدرس https://www.tiknab.ir بوده که پرداخت به صورت اينترنتی (پرداخت آنلاين) می باشد.


35- خريدار تمام قوانين سايت در هنگام ثبت نام که در آدرس اينترنتی آدرس https://www.tiknab.ir می باشد را قبول و تأييد نموده است.


36- خریدار تحت هیچ عنوانی حق واگذاری کارت الکترونیکی اختصاص یافته را به غیر نخواهد داشت.


37- فروشنده(تيک ناب) هيچگونه مسئوليتی در مورد فعاليت ها و عملکرد خريدار نخواهد داشت.


38- فروشنده(تيک ناب) صرفا به عنوان تامين کننده بستر خدمات می باشد و کليه مسئوليت ها در قبال چگونگی نحوه ی استفاده از کارت و کليه موارد تبعی و سببی و قانونی در مدت و پس از اجرای اين موارد به عهده خريدار می باشد.


39- درصورت بروز اختلال يا قطع شدن سرويس های موضوع قرارداد و يا هرگونه تصميم از ناحيه فروشنده های بالادستی و مراجع ذيصلاح قانونی و SDP ها و تامين کنندگان زيرساخت اين سرويس و يا تغيي ری در قيمت ها و خدمات کا ری و تعرفه های خدمات، خريدار موظف به تمکين موارد و اعمال قوانين بالادستی می باشد و فروشنده نيز تابع اينگونه نظرات و دستورات بوده و هيچگونه مسئوليتی متوجه شرکت ارمغان تخفيف آريا ترشيز تيک ناب (فروشنده) نبوده و خريدار نيز حق هرگونه اعتراض و ادعايی را از خود سلب می نمايد.


40-هزینه خدمات فروخته شده به هیچ وجه مسترد نخواهد شد و فروشنده وظیفه ای در قبال باز پس گیری خدمات نخواهد شد.


41- فروشنده موظف به پشتيبانی بنابر بر مدت اعتبار کارت از خدمات فروخته شده و ايجاد و ارائه زيرساخت های لازم برای تأمين سرويس مربوطه می باشد.


42-فروشنده موظف است پس از واريز وجوه از طرف خريدار برای خريد طرح های مختلف حداکثر ظرف 24 ساعت نسبت به راه اندازی سرويس مربوطه اقدام نمايد.


43- اين قرارداد فروش هيچگونه حق انحصاری برای خريدار ايجاد نخواهد کرد و فروشنده می تواند خدمات مشابه را به کليه اشخاص حقيقی يا حقوقی ديگر ارايه نمايد.


44- بازارياب هيچگونه مسئوليتی در قبال پاسخ به شکايات و درخواست های مشتريان و مخاطبان خريدار ندارد و اين مسئوليت برعهده شرکت ارمغان تخفيف آريا می باشد.


45- در صورت بروز هر نوع تأثير منفی بر کسب و کار و شهرت فروشنده(تيک ناب) خسارت مادی و معنوی به وی ناشی از نقض تعهدات قراردادی تخلف و عدول از شرايط ارائه خدمات و يا سهل انگاری در اجرای مفاد اين قرارداد در نتيجه عملکرد خريدار ، خسارات وارده و جرائم مربوطه می بايست محاسبه و ظرف مدت يک ماه به فروشنده پرداخت گردد.


46- هرگونه ماليات بر ارزش افزوده که توسط نهاد های ذی ربط دولتی تعيين گردد بر خدمات شرکت اعمال شده و مبلغ آن از خریدار دريافت می گردد.